2_ جواب به یک شبهه سلطنت طلب ها در مورد آلودگی هوای تهران

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بگذارید برای واضح شدن این مطلب یک کشور دارای برنامه در روش کشورداری را مورد بررسی فرار دهیم و آن کشور ایالات متحده آمریکا می باشد.

آمریکا پیشرفته ترین کشور دنیا می باشد و بزرگترین قدرت صنعتی و نظامی جهان است میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا حدود هجده هزار میلیارد دلار محاسبه شده است که رقم بسیار قابل توجه ای می باشد که میزان شدت صنعتی بودن این کشور را گوشزد می کند ولی با دارا بودن این همه کارخانه های بزرگ و عظیم این کشور به طور کل دچار معزل آلودگی هوا شهری نمی باشد.

علت نیز به نظر من واضح است و آن این مطلب می باشد که آمریکا در اصول کشورداری خود، دارای برنامه اصولی بوده است و برای هر شهر یک وظیفه تعیین کرده است.

بگذارید توضیح بیشتر بدهم، مثلا کسی که علاقه به تجارت دارد به شهر نیویورک و منطقه  منهتن و خیابان وال استریت می رود یا کسی علاقه به سیاست دارد به شهر واشنگتن پایتخت این کشور روانه می شود و کسی که علاقه به صنعت کامپیوتر دارد، دره سلیکون محل آمال او می تواند باشد و کسی که علاقه به سینما دارد شهر لس آنجلس و هالیوود را برای زندگی مد نظر خواهد داشت و کسی علاقه به صنعت خودرو دارد به شهر دیتروید خواهد رفت.

 خوب این نشانه تقسیم امکانات در شهر های مختلف کشور آمریکا می باشد که باعث آن خواهد شد که فوج جمعیت به یک شهر خاص هجوم نیاورند و مشکلات مختلف را که از جمله مهمترین آن معزل آلودگی هوا است را به ارمغان بیاورند.

حال بیاید شهر تهران را ببنید که منبع تمام امکانات کشور می باشد و بهشت به نتیجه رسیدن آمال مردم شده است.

اگر کسی دنبال یک کار صنعتی و کار کردن در یک کارخانه باشد بالاخص در صنایع خودروسازی مرکز آن شهر تهران است زیرا تهران صنعتیترین شهر ایران می باشد اگر کسی علاقه به درس خواندن در معتبرترین دانشگاه کشور را دارد باز باید به تهران بیاید چون معتبرترین دانشگاه های کشور در تهران است اگر کسی بخواهد به معتبرترین مراکز درمانی کشور برود باید تهران را در نظر بگیرد اگرکس علاقه به کار رسانه و تلویزیون و تئاتر و سینما دارد باید به تهران نگاه داشته باشد و همین طور کسی که اهل سیاست است باید به تهران برود یا اگر کار اداری مهم دارد باید به تهران عزیمت کند چون وزارتخانه ها و سازمان های کشور در تهران است پس نباید تعجب کرد که چرا با این که ما یک کشوری هستیم که از لحاظ صنعتی در سطح پائینتری از قدرت اول صنعتی جهان می باشیم با معزل آلودگی هوا درگیر هستیم ولی آمریکا این گونه نمی نماید.